top of page
  • נדב דרורי

אתרי הכרויות וההבדלים ביניהם

עודכן: 27 ביוני 2022


כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
מאפליקציה לאהבה - האמנם?

מיליוני משתמשים ברחבי העולם משתמשים באפליקציות ואתרי הכרויות. בשנת 2021 שוק הדייטינג האמריקאי בלבד גלגל 26 מיליארד דולר. הקורונה בוודאי תרמה לשגשוג ולצמיחה, אך זו התחילה שנים לפני וקבעה עובדות בשטח - מדובר באמצעי היכרות לגיטימי לחלוטין.

אז בשביל מי שעדיין חדש בתחום והולך לאיבוד בהיצע השופע של אפליקציות ואתרי הכרויות, ולא מבין מה ההבדל ביניהם, הכנו מורה נבוכים. קשה לקבוע אלו אפליקציות או אתרי הכרויות

מומלצים, כיוון שמדובר בהעדפות אישיות.

כאן תמצאו מה מייחד כל אפליקציה, לאיזה קהל היא פונה ולאיזו כדאי להירשם, כך שתענה על הכוונות והציפיות שלכם.

 

מחקר עדכני מצא כי ספיד דייט יעיל עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות. תובנות המחקר יושמו באפליקציה החדשנית Clilco App, שמוצאת מקום של כבוד ברשימה שלפניכם.

 

כלילקו ספיד דייט (Clilco App)

כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
להכיר את החצי השני תוך זמן קצר

אפליקציית כלילקו היא מהפכה של ממש בעולם ההיכרויות. מחקר שפורסם ב-New York Times מצביע כי משתמשי אפליקציות ואתרי הכרויות מוצאים התאמה ביחס של 1 מתוך 100 או פחות. לעומת זאת, המשתתפים בספיד דייט חווים בממוצע 2 עד 3 התאמות מתוך 10. כלומר פי 20 עד 30 יותר.

כלילקו היא אפליקציית ספיד דייט, הראשונה שמוציאה את הספיד דייט ממקומות המפגש הקלסיים (בתי קפה ובארים) ומאפשרת לכל משתמש להכיר בערב אחד עד 12 פוטנציאליים לזוגיות בלי לצאת מהבית.

בסדרת מפגשים ב-LIVE VIDEO, הנמשכים 10 דקות כל אחד, רואים זה את זו מקרוב, העיניים נפגשות, החיוך עושה את שלו, שומעים את הקול והצחוק וקולטים את הוויבּ. ואם זה לא מספיק, שאלות מקוריות מוצגות בפני המשתמשים ומאפשרות שיחה משוחררת וזורמת, בכיף.

בסיום כל ערב (19:00-21:00) משתמשים שהייתה ביניהם משיכה הדדית יכולים להחליף פרטי קשר ולצאת לדייט בחיים האמיתיים.

אם אתם באמת בעניין של זוגיות, Clilco App תיתן מענה מושלם למשאלות שלכם.


כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

טינדר (Tinder)

כולם מדברים על טינדר ובטח גם אתם שמעתם את השם שהפך לגנרי בהכרויות אונליין. ובכן, אם אתם נראים טוב, שבויים בהבל היופי ומחפשים סטוץ איכותי, טינדר תעשה בשבילכם את העבודה. טינדר מבוססת על תמונות, גיל ומרחק. אתם נכנסים לאפליקציה ונדמה לכם שאתם מדפדפים בווג. אהבתם מה שראיתם אתם מחליקים ימינה (באנגלית: Right, זאת אומרת בחרתם נכון) או שמאלה (Left, באנגלית נזנח). תמונות שמקבלות יותר החלקות ימינה מקבלות ניקוד יותר גבוה וזוכות לחשיפה עדיפה, ודין הפוך נוגע לתמונות שמוחלקות שמאלה. ככה מתייחסים גם לתמונות שלכם. החלקתם ימינה מישהו שהחליק אתכם, יש התאמה ותוכלו להתחבר.

מלבד מחפשי סטוצים וניפוח אגו יש לטינדר עוד קהל מטרה שבוי, שלא להגיד מכור, המהווה נתח משמעותי מהכנסות טינדר - קהל ה-FOMO (Fear of Missing Out). מדובר באנשים שנתונים תדיר במצב פסיכולוגי בו הם עלולים להחמיץ משהו. בטינדר מחליקים ימינה או שמאלה, אבל כך או כך זה תמיד קדימה, אין דרך חזרה. לכן, ה-FOMOS יכולים להחליק עד אינסוף, מתוך תחושה שאם לא יחליקו, יחמיצו משהו יותר טוב. אם אתם מוצאים את עצמכם באחד, בשניים או בכל שלושת הקהלים שנזכרו, סמנו V ליד טינדר.


אוקיי קיופיד (OkCupid)

בטח עשיתם לא פעם בחייכם שאלוני אישיות, מבחני קב"א בלשכת גיוס, מבחנים להתאמה מקצועית... וכד'. זה מה שמצפה לכם ב-OKCupid - גיליונות ארוכים של שאלות אישיות. OKCupid רוצה לדעת עליכם כמה שיותר כדי למצוא התאמות שיספקו את מבוקשכם. מתיש, אבל יכול מאוד להשתלם. ליד כל פרופיל שיותאם לכם יופיע אחוז ההתאמה, כפי שעולה מהשאלונים שמילאתם.

אם בטינדר התמונה מדברת, ב-OKCupid הטקסטים מדברים. האפליקציה חינמית ובהתאם ההיצע. יש מי שרואה בזה יתרון, אך אסור לשכוח את החיסרון הנובע מפרדוקס הבחירה, כלומר תפסת מרובה לא תפסת כלום.

אם אתם טיפוסים וורבאליים, רחבי אופקים, חובבי קריאה, כתיבה, חידודי לשון, טריוויה וקופונים נסו את מזלכם ב-OKCupid.


באמבל (Bumble)

באמבל היא אפליקציית הכרויות חינמית, פופולארית בקרב בנות. ואיפה שיש בנות, יש כידוע מבחר של הרבה בנים. מוצא האפליקציה באמרה הג'נטלמנית: Ladies first )נא לא לבלבל עם אפליקציה ישראלית בעלת אותו שם). כלומר לבנות שמורה הזכות לעשות את צעד הראשון. זו מחשבה יפה, כיוון שהיא עושה כבוד לנשים ומזמינה בשבילם רק ג'נטלמנים. האמנם?

בנים בנות שימו לב, מרגע שְבת מזמינה בן, שעון החול מתחיל לרוץ ומתרוקן אחרי 24 שעות. לא הגבתָ -פספסתָ! מישהי כאן ממש, אבל ממש לחוצה. באמבל מסננת גברים בעלי הצתה מאוחרת. כתוצאה מכך יש דיבור בין הנשים על נוכחות גברים בעלי ביטחון עצמי מוגזם בבאמבל בהשוואה לאפליקציות אחרות.

אם אתם לחוצים (לגיטימי) באמבל יכולה לספק את הסחורה. אם אתם מחפשים זוגיות ומעדיפים להתקדם בקצב שלכם - וותרו.


נפגשים הכרויות

אתר/אפליקציית נפגשים מציע הכרויות חינם. החיבור לאתר מתבצע באמצעות חשבון פייסבוק, ומשם גם ניתן לממשק תמונות לפרופיל. האפשרות החינמית קורצת, אבל כאן גם טמונה הבעיה. האתר מפוצץ בפרסומות טורדניות, שמהוות את מקור ההכנסה של הבעלים. מגרעת נוספת היא ההתממשקות לפייסבוק, שחושפת את המשתמשים לכל העולם ואשתו. אם אתם מוכנים לוותר על הפרטיות והדיסקרטיות, תמצאו את מקומכם בנפגשים. נקודה נוספת שכדאי לתת עליה את הדעת היא העובדה שלמרות הוותק והחינמיות, סיפורי ההצלחה שלהם מתהדרים בזוג אחד בלבד.כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

אלפא - הכרויות אקדמאים וקרייריסטים (Alfa)

יש קרייריסטים נורא עסוקים שיום אחד מציצים בשעון ומגלים שהגיעו לגיל 40 בבדידות מזהרת. אם אתם קרייריסטים או אקדמאים שאפתנים מגיל 25 ומעלה תמצאו אחת את השני באלפא. אל תתפלאו אם תתבקשו למלא קורות חיים. לא שאלון אישיות, קורות חיים - זה הז'רגון המקצועי.

אלפא גובה תשלום עבור השימוש באפליקציה, וזה לא בהכרח דבר רע. ההיצע קטן יחסית לאפליקציות אחרות, מה שמפחית את התחרות ומגדיל את הסיכויים למצוא שידוך איכותי.


כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
התאמות בעזרת בינה מלאכותית ומחקרי זוגיות

טיפטופ-מאץ' (TipTopMatch)

אפליקציה חדשנית, חכמה במיוחד, המבצעת ניתוח אישיות והתאמות מדויקות בעזרת בינה מלאכותית ומחקרי זוגיות. טיפטופ-מאץ' לא מסתפקת בכך, ומאפשרת למותאמים להיפגש בווידאו דינמי (דייט באפליקציה) מלוּוה בשאלות ששוברות את הקרח, מפרקות את תחושת הזרות ופותחות ערוץ תקשורת משוחרר וזורם. זאת בשונה מכל האפליקציות ואתרי ההיכרויות שמסתפקים בתקשורת מבוססת טקסט או וידאו חד ממדי. הפיצ'ר הייחודי לטיפטופ-מאץ' יוצר חוויה במהלכה מרגישים המותאמים אם יש קליק וסיכוי טוב לזוגיות, או שאין קליק ונפרדים לשלום ברוח טובה.

טיפטופ-מאץ' מיועדת למחפשים זוגיות, אהבה וקשר רציני בלבד.


דייטלנד (DateLand)

מחלוצי האונליין דייטינג בישראל, שרד את קשיי הקליטה המקומיים וצבר עם השנים מאגר גדול של משתמשים. החיפוש מאפשר התמקדות לפי גיל, מיקום, השכלה, עיסוק וכד'. כדי למנוע זיופים האתר מבצע אימות פיזי של המשמשים. פרופילים מאומתים מתויגים בסימן מיוחד שמעניק להם עדיפות על פני משתמשים לא מאומתים. זה לא אומר שהפרופילים בכל שאר האפליקציות הם פייק, אבל בהחלט מוסיף שקט וביטחון למשתמשי דייטלנד.


החצי השני (The other half)

פעם סטודנטים היו נפגשים במנזה וביום הסטודנט. היום באפליקציית החצי השני, מה שאומר טווח גילאים 20-30. מעבר לזה המבחר הולך ומצטמצם.

אם אתם סטודנטים אתם בוודאי מכירים את האפליקציה. אם אתם כבר לא, אבל מתגעגעים לזוגיות סטודנטיאלית, החצי השני יתאים כמו כפפה ליד.


לאבלי הכרויות (Lovely)

אתר הכרויות Lovely מציע היכרויות מכל הסוגים ולכל המינים. היום אתם רוצים זוגיות – לאבלי מתחייב לספק את הסחורה. מחר יבוא לכם לבגוד – לאבלי יגיד "אני!". בקיצור, שוק הבשר הישראלי בהתגלמותו. אתר Lovely ממצב את עצמו כוותיק בישראל, אבל הוא לא היחיד שטוען לכתר. במנועי החיפוש מציג את עצמו האתר כחינמי. אל תתבלבלו - ההרשמה חינם אבל כדי להכיר צריך לרכוש מנוי.כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

ליידיס פירסט (Ladies first)

ליידיס פירסט הוא אתר הכרויות בחינם וללא דמי מנוי. שמו מצביע על מהותו – נשים המאמינות שמגיע להן יחס מכבד, וג'נטלמנים שיודעים לספק את הסחורה. אבל מעבר לכך נשים הן יוזמות הפניה (בצ'אט), וגברים יכולים להיענות או לוותר. על פניו עושה רושם שמדובר באסטרטגיה טובה. אבל פרט מסוים גורם להרבה גברים לחשב מסלול מחדש. במה מדובר? נשים מתבקשות לנסח מבחן, אותו הן מציגות בפני הגבר אליו הן פונות. מתברר שהיכרות באווירת מבחן מעיבה על הזרימה הטבעית של ההיכרות ומרתיעה לא מעט גברים. ביטוי לכך ניתן למצוא בביקורות על האפליקציה המופיעות בחנות גוגל.


ג'יידייט (JDate)

ה-J מ-Jewish (יהודי). אתר הכרויות פופולארי בקרב ישראלים "מבית טוב" ובקרב צעירים מקהילות יהודיות ברחבי העולם, המחפשים שידוך עם שורשים ישראלים, או בכיוון ההפוך - ישראלים שמחפשים שידוך עם שורשים אמריקאים, אוסטרלים... וכד'. האפליקציה חינמית עם גרסאות צ'אט משודרגות בתשלום.

באפליקציה תדרשו למלא שאלון אישי מפורט. אל תתעצלו, איכות ההתאמות שתקבלו תלויה בזה. גם אם תרשמו לאפליקציה אחרת, כדאי להירשם לג'יידייט כגיבוי.

גריינדר (Grinder)

בעברית Grinder = מטחנה. מייסדי האפליקציה חשבו שזה שם טוב לבני הקהילה הלהט"בית. הם כנראה יודעים מה טוב לקהילה. אם זאת ההעדפה שלכם, גריינדר זו האפליקציה בשבילכם.


שליש גן עדן (Shlish Gan Eden) – אתר הכרויות לדתיים

עברו הימים שבני הקהילה הדתית הכירו אצל שדכן העיירה. היום הציבור הדתי והמסורתי מצויד במחשבים וטלפונים חכמים ומחובר לאינטרנט, וכמובן גם לאפליקציות להיכרויות. שליש גן עדן היא אפליקציית נישה מוצהרת לדתיים ומסורתיים. ההכרויות מבוססות בעיקר על ערכים ומאפייני אישיות, כשלתמונה ערך משני. אם זה הכיוון שלכם, שליש היא הברירה הטבעית עבורכם.


פייסבוק

פייסבוק זה פלטפורמת הכרויות. נקודה. זה לא אתר הכרויות, והפרופיל האישי לא מחייב לצין גיל וגובה. מצד שני פייסבוק יכול להציג את כל מאפייני האישיות, האופי, התחביבים, השכלה... וכיו"ב שאתם מעוניינים לפרסם.

בפייסבוק ניתן למצוא קבוצות למחפשי זוגיות על בסיס מכנים משותפים כאלו ואחרים. אפשר לעיין בפרופילים, לשלוח הודעות אישיות ולהצטרף לפעילויות מאורגנות.

פשוט חפשו בפייסבוק: "הכרויות" והצטרפו לקבוצה שתמצאו בה מכנים משותפים לאישיותכם.


לאבפיינדר (LoveFinder)

סטוצים מכל הבא ליד - רווקים ורווקות, נשואים ונשואות, גרושים וגרושות. מחפשים קשר רציני, זוגיות, אהבה? אין לכם מה לחפש פה!


הורידו עכשיו חינם


כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

116 צפיות0 תגובות
bottom of page