top of page
  • נדב דרורי

מה זה הכרויות בספיד דייט

עודכן: 16 ביוני 2022


 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
מחקרים מוכיחים: הכרויות בספיד דייט יעילות למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

ספיד דייט הוא תהליך הכרויות שמטרתו להפגיש פנויים ופנויות (פו"פים) עם מספר גדול של בעלי/בעלות עניין פוטנציאליים לזוגיות בפרק זמן קצר.


מתכונת הספיד דייט הקלאסי בעולם האמיתי

הספיד דייט הקלאסי הוא אירוע המתקיים במקום מפגש המושכר על ידי המארגנים, למשל בית קפה שיכול להכיל כ-20 משתתפים, עשר נשים ועשרה גברים. ההשתתפות דורשת הרשמה מראש.

גברים ונשים, בטווח גילים מתאים, יושבים זה מול זו. הנשים נשארות במקומן והגברים מחליפים מקום בסדרה של דייטים קצרים, הנמשכים בדרך כלל בין שלוש לעשר דקות. במגבלת הזמן שעומדת לרשות המשתתפים הם מדברים, אבל בעיקר מתרשמים מהמראה החיצוני ומהווייבּ, שמספיקים לאותת אם יש קליק. בסוף כל דייט נשמע צלצול פעמון, המודיע לגברים לעבור לדייט הבא.

בסוף האירוע, ורק בסופו, המשתתפים מגישים למארגנים רשימה של אלו שהיו רוצים לחלוק איתם פרטי קשר. מספרי טלפון מוצלבים רק בין משתתפים שגילו עניין ההדדי זה בזו, כך שכל אחד מהם יכול לסיים את הערב עם פרטי קשר של מספר אנשים, איתם יוכלו להיפגש אחרי הספיד דייט.

מחקרים מוכיחים:

ספיד דייט יעיל עד פי 30 (שלושים) מאפליקציות ואתרי הכרויות

  • מחקר שנערך על ידי הניו יורק טיימס מצביע כי המשתמשים באפליקציות ואתרי הכרויות מוצאים התאמה ביחס של 1 מתוך 100 או פחות. לעומת זאת, משתתפים בספיד דייט חווים בממוצע 2 מתוך 10 או 3 מתוך 10 התאמות, כלומר פי 20 עד 30. נתון מדהים!

  • ה- BBC Science פרסם במאמר Science of Love נתונים לפיהם נדרשות רק בין 90 שניות ל-4 דקות של אינטראקציה פנים אל פנים כדי להרגיש משיכה, מה שמסביר את היתרונות העצומים של הספיד דייט על פני היכרויות מקוונות.

  • מחקר משנת 2005 שנערך באוניברסיטת פנסילבניה מצא שרוב האנשים עשו את הבחירות שלהם ב-3 השניות הראשונות של הפגישה. יתר על כן, נמצא כי נושאים כמו דת, נישואים קודמים והרגלי עישון ממלאים תפקיד פחות בהרבה מהצפוי.

  • מחקר משנת 2006 שפורסם באדינבורו סקוטלנד, הראה ש-45% מהנשים המשתתפות באירוע ספיד-דייט ו-22% מהגברים הגיעו להחלטה בתוך 30 השניות הראשונות.

אגב, אירועי נטוורקינג עסקיים פועלים גם הם על עיקרון הספיד דייט, ומכאן הצלחתם הפנומנלית בעולם העסקים.


ספיד דייט – שיטת הכרויות פופולרית בעולם המערבי

בבריטניה, קנדה וארצות הברית זוכה הספיד דייט לפופולרית רבה בקרב כל הקהילות והמגזרים: מבוגרים, צעירים, סטודנטים, דתיים, גרושים גרושות, להט"בים ופוליאמורים.

בישראל מפגשי הספיד דייט היו עד עכשיו פחות פופולריים, אך היקפם נמצא כל הזמן במגמת עליה.

 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
הכרויות בספיד דייט - כבר לא צריך לצאת מהבית

ההיסטוריה של הספיד דייט - המוח היהודי ממציא לנו פטנטים

כבר במאה ה-19 היה מנהג באזורים מסוימים בארצות הברית שנקראNew Year's Callin g. בראש השנה האזרחית החדשה, נשים פנויות ערכו מסיבת בית פתוח לפו"פים, גם חברים וגם זרים, שהוזמנו לביקור קצר בו יכלו להציג את עצמם בפני נשים שצודדו את עינם ולקשור איתן שיחת היכרות בת כ-10-15 דקות.

אבל הספיד דייט במתכונת המוכרת פותח בשנת 1996 על ידי זוג יהודים שומרי מצוות מלוס אנג'לס: אריה (אלן) ורנה הירש. ועד כמה שזה נשמע מוזר, SpeedDating כמילה אחת, הוא סימן מסחרי רשום של ארגון אש התורה, שהחל לארח אירועים מסוג זה בשנת 1998 עבור בני ובנות הקהילה הדתית.


הדבר הבא בעולם ההכרויות:

Clilco App - מכירים בכיף בספיד דייט חכם מהבית

זו היתה רק שאלה של זמן עד שהספיד דייט יעבור מבתי הקפה לאפליקציה. הקורונה, כמובן, תרמה לא מעט לעניין. אבל עם קורונה ובלי קורונה, להיכרויות פנים אל פנים בלי לצאת מהבית יש הרבה יתרונות, והגיע הזמן שגם אתם תהנו מהם. הכירו את אפליקציית כלילקו ספיד דייט.


כלילקו הוא אפליקציית חדשנית, ראשונה מסוגה, לספיד דייט מלוּוה בשאלות חכמות, המייצרות אינטראקציה זורמת וכיפית. בערב אחד תכירו, פנים אל פנים, שורה של בני ובנות זוג פוטנציאליים, בלי לצאת מהבית, בלי מבוכה ובלי התכתבויות וסחבת שלא נגמרת. בקיצור, כל היתרונות בדרך לזוגיות במקום אחד:

• יותר ההזדמנויות להכיר את החצי השני תוך זמן קצר.

• הכרויות זורמות בלי מבוכה ובלי לחץ.

• הסוף להתכתבויות אינסופיות.

• הסוף לדייטים מיותרים - מכירים מאזור הנוחות והביטחון האישי.הרשמו עכשיו - חינם


 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

50 צפיות0 תגובות
bottom of page