top of page
  • מאיר עיני

שישה צעדים שיעזרו לכם למצוא אהבה

עודכן: 16 ביוני 2022


 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
קשר עם עצמך קודם לקשר רציני

ממחקר שערכה הפסיכולוגית וחוקרת הזוגיות ד"ר טרי אורבוך, עולה כי כדי למצוא אהבה לא צריך מזל, אלא להתחבר לעולם הרגשי וההתנהגותי האישי ולבסס עליהם את הדימוי העצמי. אדם שאינו מחובר לעצמו לא יכול לצפות מאדם אחר להתחבר אליו ולהתאהב בו. ד"ר אורבוך מציעה שישה צעדים שיעזרו לכם למצוא אהבה.


1. התאמת ציפיות - רבים האנשים שמגיעים למערכות יחסים עם ציפיות ופנטזיות לא הגיוניות. לדוגמא – ציפייה מבני הזוג לדעת למה אנחנו זקוקים בכל נקודת זמן. האמת, גם לאחר שנים רבות של זוגיות, בני זוג שלא מתקשרים במישור הרצונות האישיים ולא מתאמים ציפיות זה מזו באופן ריאלי, יחוו מריבות ותסכול שסופם כישלון במערכת היחסים.

מסקנה: תקשרו, דברו את אשר על לבבכם והתאימו ציפיות ריאליות ולא פנטזיות תלושות מהמציאות.

2. להשאיר את העבר מאחור – ד"ר טרי אורבוך גילתה כי מי שהתנתקו ממערכות יחסים קודמות, ויצאו לחפש אהבה נקיים ממשקעי העבר, הגדילו את הסיכויים למצוא אהבה חדשה. רגשות לבן/בת זוג מהעבר מפריעים להיות נוכחים בהווה, ופוגעים באפשרות לגלות אדם חדש, להתמסר לו ולהתרגש מאהבה חדשה.

מסקנה: השאירו את העבר מאחור, התמקדו בהווה, ותחלמו על עתיד טוב יותר.

 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות
אל תיכנעו לשגרע

3. שינוי השגרה מחזק את הדימוי העצמי – שגרה חוסמת מפגשים עם אנשים חדשים. ד"ר אורבוך מציעה להעז לשנות את השיגרה: להרחיב את מעגל ההיכרויות, לצאת יותר ולפגוש אנשים חדשים. התמדה במשך שלושה שבועות לפחות תיצור שינוי ותחזק את הדימוי העצמי.

במחקר מצאה ד"ר אורבוך שגרושים וגרושות אשר הפחיתו בשעה אחת משעות העבודה שלהם לאחר הגירושין, הצליחו למצוא אהבה יותר מגרושים וגרושות ששגרת חייהם נותרה ללא שינוי.

מסקנה: מי שמעז מצליח, אל תישארו באזור הנוחות , תעזו

4. השקעה בהתפתחות אישית – כשאתם מקבלים את עצמכם ומשקיעים בדימוי העצמי, ולא במה שאחרים חושבים או יחשבו עליכם, אתם מעלים את הסיכוי למצוא זוגיות בעשרות מונים. כשאתם מחפשים זוגיות חדשה, ועדיין שבויים בהגדרה עצמית המבוססת על קשר קודם, תתקשו מאוד למצוא זוגיות. לכן, לא מספיק להתנתק ממערכות יחסים קודמות, חובה גם להשקיע בהתפתחות אישית ובהכרה עצמית שאינה תלויה בקשרי העבר.

מסקנה : התנתקות מהעבר והשקעה בדימוי העצמי יגדילו את הסיכוי למצוא זוגיות.

Lo כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי היכרויותve yourself first
אל תגידו האהבה תבוא - הביאו את האהבה!

5. דייטים, דייטים, דייטים – חלק מהשינוי הוא לצאת ליותר דייטים. אבל חשוב להיות סלקטיביים ולצאת רק עם אנשים שמתאימים לכם. תשתדלו לא לקבוע דייט רק על סמך תמונה. מומלץ לדבר ואפילו לעשות שיחת וידאו לפני החלטה להיפגש. זה יפחית את מספר הדייטים הכושלים, ימנע דייטים מצלקים ויגדיל את הסיכויים לדייט עם טעם של עוד. ד"ר אורבוך ממליצה לא לוותר לעצמכם - להמשיך לצאת לדייטים, למרות התחושה שקשה למצוא אהבה, זה טבעי. אתם הרי יודעים, בשביל לזכות בפיס צריך קודם כל לקנות כרטיס הגרלה. כדי לזכות באהבה צריך לצאת לדייטים, וכאן הסיכויים טובים בהרבה מאשר בפיס.

מסקנה: לצאת להרבה דייטים אבל רק לאלה עם סיכוי משמעותי לזוגיות.


6. איך מחליטים אם להשקיע בקשר חדש - ד"ר אורבוך ממליצה שתשאלו את עצמכם מספר שאלות כדי לדעת אם שניכם בכיוון הנכון ושווה להשקיע בקשר:

1. כשאתם מדברים על הקשר שמתפתח האם אתם משתמשים ב"אני או אנחנו"?

2. האם אתם סומכים אחד על השני?

3. האם יש לכם ערכים משותפים?

התשובה לשאלות הללו על פי ד"ר אורבוך תעזור לכם לדעת אם הדברים מתנהלים טוב בזוגיות החדשה ואם שווה להשקיע בה. השקעה בזוגיות היא מלאכה שלא נגמרת. היא נמשכת כל יום, כל השנה, ודורשת תחזוקה וחיזוק מתמשך, שיוכיחו את עצמם גם כשהשמיים אפורים.

מסקנה : חייבים להשקיע בקשר כדי שיצליח.

כלילקו - Clilco App ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

המלצה: אם השארתם את קשרי העבר מאחור, השקעתם בעצמכם, חיזקתם את הדימוי העצמי ואתם מוכנים להרחיב את מעגל הדייטים ולמצוא אהבה חדשה, הרשמו לאפליקציית כלילקו ותכירו כל ערב, פנים אל פנים, מהבית, עד 12 נשים/גברים שממש כמוכם רוצים זוגיות.

בהצלחה!


הרשמו עכשיו - חינם

Get it on Google play
Download on the App store
Sign up using a computer

 כלילקו - Clilco App - ספיד דייט יעיל למציאת זוגיות עד פי 30 מאפליקציות ואתרי הכרויות

144 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page